W tym roku poraz pierwszy postanowiliśmy, że w środę, w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami zorganizują w klasach wielkanocne śniadanie. Na stole znalazły się tradycyjne, świąteczne pokarmy, które święcimy w Wielką Sobotę. Były jajka, wędlina, chleb, babki wielkanocne, buraczki, chrzan, masełko, dodatkowo ogórki, pomidory i szczypiorek. Cały stół zdobiły wiosenne kwiaty, bukszpan, stroik z zajączkiem, oczywiście nie zabrakło najważniejszego symbolu – wielkanocnego baranka.
Najpierw złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, wspomnieliśmy o tradycjach wielkanocnych i znaczeniu święconych i spożywanych potraw, a następnie z wielkim apetytem zjedliśmy przygotowane jedzonko. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wszystkim smakowało, dlatego też, to pewnie stanie się już tradycją w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za dostarczenie produktów na nasze śniadanko.









