W naszej szkole dnia 4 maja uroczyście obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja. Apel przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum przypomniał wszystkim zebranym kulisy i następstwa uchwalenia konstytucji. Występ najstarszych uczniów wspierały swym śpiewem uczennice szkoły podstawowej. Ponieważ maj jest również miesiącem, z którym wiąże się rocznica wstąpienia Polski do UE, uczestnicy apelu mieli więc okazję do zapoznania się ze zwycięską prezentacją multimedialną uczennic klasy III i II gimnazjum, która to prezentacja zapewniła im I miejsce w „Powiatowym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej”.


