Akcja „Ćwiczyć każdy może”

logo1

Zespół Szkół w Tymowej przystąpił do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”. Akcja organizowana jest w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Celem akcji jest przyznanie tytułu „Szkoła w Ruchu” szkołom, które podejmują działania na rzecz aktywności fizycznej. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna na każdym etapie rozwoju i życia człowieka. Toteż szkoła chce by szerzej propagować w środowisku aktywność ruchową obejmując nie tylko dzieci i młodzież szkolną ale również rodziców i dziadków. Proponując różne formy aktywności fizycznej. W związku z tym nasz szkoła będzie realizować obszary:
1. Związanych z aktywnością fizyczną uczniów szkoły, które dowodzą, że lekcje wf mogą być ciekawe i atrakcyjne.
2. Zajęciach pozalekcyjnych związanych z różnoraką aktywnością ruchową.
3. Propagujących aktywność całych rodzin.
Czas trwania akcji „Ćwiczyć każdy może” trwa od grudnia 2013 do końca marca 2014. Szkoła w ramach akcji będzie realizować następujące zadania:
1. Na lekcjach wf prowadzone będą atrakcyjne zajęcia które zachęcą młodzież do wysiłku w podnoszeniu osiągnięć sportowych w grach zespołowych piłka siatkowa i piłka nożna i innych.
2. Zostaną zorganizowane wyjazdy uczniów na basen do Brzeska, na lodowisko w Krynicy, kręgielnię w Brzesku i inne.
3. Zorganizowane zostaną imprezy z udziałem najbliższych członków rodzin uczniów tj. „Aktywny Dzień Babci i Dziadka” oraz „Rodzinny Dzień Sportu”.
Uczniowie na bieżąco będą informowani o terminach wyjazdów i imprez. Zachęcamy do szerokiego udziału w akcji „Ćwiczyć każdy może”.